Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Púť do Mariazell - fotogaléria

GALÉRIA
Dátum: 21.05.2023
Autor: Farnosť Čermany
Počet videní: 2128
2 min. čítania
Púť do Mariazell - fotogaléria

Dňa 20.5.2023 sme organizovali s CK Awertour z našej farnosti púť k Panne Márii do rakúskeho Mariazell s krátkou zastávkou v Heiligenkreuz, kde sa nachádza vzácna relikvia Svätého kríža z Jeruzalema...

Duchovne pútnikov sprevádzal Mgr. Peter Valent

 


Mariazell je nielen národnou svätyňou Rakúska, ale i náboženským centrom Slovanov a Maďarov. Tradícia pútí tu má už dlhoročné trvanie a to od čias, kedy sa rozšírili správy o zázračných vypočutiach modlitieb Matkou Božou. Prvé púte boli zaznamenané už v 14. storočí.

Mariazell leží asi 130 km juhozápadne od Viedne, v pôvabnej východoštajerskej krajine. Nádherný trojvežový goticko-barokový kostol, bazilika Wallfahrtskirche zo 14.storočia je hlavným cieľom pútnikov.V bazilike sa nachádza kaplnka so sochou Panny Márie, pochádzajúca z 13.storočia. Veľká Matka Božia Rakúska sa dnes viac ako inokedy stala symbolom živej kresťanskej viery. Monumentálny vchod do baziliky, známy ako ,,Brána k mieru ";, je otvorený veriacim z celého sveta. Heiligenkreuz je cisterciánsky kláštor, kde sa nachádza vzácna relikvia Svätého Kríža z Jeruzalema.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.