Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Púť do Lúrd 2024

SÚBOR
Dátum: 12.07.2024
Autor: Farnosť Čermany
Počet videní: 2462
4 min. čítania
Púť do Lúrd 2024

Farnosť Čermany Vás pozýva na pútnický zájazd

LURDY 
La Salette - Avignon - Nevers - Paray
le Monial


Mestečko Lurdy sa nachádza v južnom Francúzsku, v podhorí Pyrenejí v departmente HautesPyrénées. Mestečko sa stalo najslávnejším pútnickým miestom vďaka mariánskym zjaveniam Panny Márie mladej Bernadete Soubirousovej, dcéry chudobného mlynára. K prvému zjaveniu došlo 11. Februára 1858 pred jaskyňou v Massabielle, a v nasledujúcich mesiacoch sa opakovalo 17 krát. K rozhodujúcemu zjaveniu došlo 25. Februára 1858, keď Matka Božia prikázala Bernadete aby sa umyla v prameni v jaskyni. Bernadeta síce prišla do jaskyne, no žiadny prameň nevidela. Avšak predsa len odstránila rukami hlinu, z pod ktorej vytryskol prameň. Prameň mal liečivú silu a od tých čias putujú ročne tisíce pútnikov za Lurdskou Pannou Máriou, ktorí sem prichádzajú s vďakou, pokorou v srdci i s nádejou na uzdravenie tela a pozdvihnutie ducha. Posolstvá Panny Márie nás motivujú k posilneniu našej viery, lásky k Bohu a k svojím blížnym.


Termín: 12.7. – 19.7.2024
Cena: 645,- Euro

Doplatok je potrebné uhradiť do 3.6.2024 . Presná čiastka je uvedená na zmluve ktorú ste dostali mailom. Doplatok je potrebné uhradiť bankovým prevodom

Ubytovanie bude v hoteli L’Hôtel Saint Louis de France 

Cena zahŕňa:
autobusová doprava, 6x hotelové ubytovanie s raňajkami, 4x večera,
sprievodca zájazdu - kňaz, poistenie CK voči úpadku.

Cena nezahŕňa:
- komplexné cestovné poistenie 3.60 Eura za 1 deň.


Rámcový program zájazdu:

1.deň:
odchod autobusom v popoludňajších hodinách z Čermian cez Rakúsko, Taliansko, do Francúzska.

2.deň: v ranných hodinách príchod na La Salettu. Celodenný náboženský program. Ubytovanie, večera a nocľah.

3.deň: po raňajkách odchod do Lúrd s krátkou prehliadkou pápežského sídla v Avignone. Príchod do Lúrd vo večerných hodinách. Ubytovanie a nocľah.

4.deň: raňajky, dopoludnia krížová cesta (vedie za jaskyňou, Hornou bazilikou okolo vrchu, má dĺžku 1530 m, bola dokončená v roku 1912 a tvoria ju sochy odliate z kovu vo veľkosti okolo dvoch metrov), prehliadka mesta. Popoludní Eucharistická procesia, večera, Sviečková procesia. Nocľah.

5.deň: po raňajkách odchod na celodenné kúpanie k Atlantickému oceánu do okolia mesta Bayonne. Podvečer návrat do Lúrd. Večera, Sviečková procesia. Nocľah.

6.deň: po raňajkách prehliadka mesta. Návšteva kúpeľov. Popoludní Eucharistická procesia, večera, Sviečková procesia. Nocľah.

7.deň: po skorých raňajkách odchod do Nevers, kde je uložené telo sv.Bernadety v kaplnke St.Gildarda. Pokračovanie v ceste do Paray Le Monial, ubytovanie a nocľah.

8.deň: raňajky, návšteva kláštorného kostola, kde je uložené telo pod oltarom sv.Margity
Márie Alacoque, ktorej sa trikrát zjavil Pán Ježiš – 12 prisľúbení Božského Srdca.
Odchod na Slovensko s príchodom do Čermian v neskorých večerných až nočných hodinách.

Sprievodca si vyhradzuje právo zmeny programu podľa okolností.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
Lurdy-La-Salette-Nevers-Paray-Le-Monial-Cermany-12.7.2024 Veľkosť: 140.2 kB Formát: pdf Dátum: 28.5.2023

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.