Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Festival Lumen

SÚBOR
Dátum: 30.04.2024
Autor: Farnosť Čermany
Počet videní: 101
4 min. čítania
Festival Lumen

Pozvánka na Festival Lumen

Jeden z najznámejších predstaviteľov slovenskej popovej scény Martin Harich je najväčšou osobnosťou, ktorá sa predstaví na tohtoročnom Festivale Lumen. Ten sa uskutoční 7. a 8. júna 2024 v nádvorí Mestskej radnice v Trnave.

Mottom festivalu pre tento rok je myšlienka: He Unites (v preklade: On zjednucuje). Riaditeľ festivalu, Ján Holubčík SDB, vysvetľuje dôležitosť jednoty: „Ježiš sa krátko pred smrťou modlil svoju kňazskú modlitbu s tou najväčšou túžbou, ktorú mal vo svojom srdci, a tou bola túžba po jednote. Chceme vám ponúknuť myšlienku, aby sme sa pokúšali vytvárať jednotu všade tam, kde sme.“

Headlinerom 32. ročníka Festivalu Lumen bude britský raper Faith Child. Ten vystúpi na Slovensku vôbec po prvýkrát. Rodák z Londýna je napriek svojmu mladému veku aktívny na kresťanskej hudobnej scéne už takmer dve desaťročia. Jeho dva štúdiové albumy zožali predovšetkým na ostrovoch veľký úspech. V roku 2015 sa stal víťazom ceny MOBO Awards za najlepší gospelový počin roka.

Okrem Martina Haricha a Faith Child vystúpia na Hlavnom stejdži ďalší zaujímaví interpreti. Známou tvárou pre pravidelných návštevníkov festivalu je estónsky spevák Daniel Levi, ktorý sa v priebehu rokov stal jedným z najuznávanejších umelcov vo svojej rodnej krajine. Spoločne so svojou kapelou príde Daniel na Slovensko už po tretíkrát. Priestor dostane aj domáci gospel, ktorí budú zastupovať napríklad kapely GodzoneRijola či speváčka Slávka Tkáčová, ale i mnohí ďalší.

Nie len hudobný, ale taktiež kultúrny a hlavne duchovný program tvorí pestrú ponuku Festivalu Lumen. Počas dňa budú súbežne s ostatným programom prebiehať modlitbové aktivity rôznych žánrov. Na prelome festivalových dní sa bude v Kostole sv. Jakuba konať Worship night - modlitbové strenutie formou chvál a spevu. Hudobne sprevádzať ho budú dve známe chválové zoskupenia: Martindom WorshipLámačské Chvály. Tak ako každý rok je účasť na duchovnom programe bezplatná.

Fanúšikovia festivalu sa môžu tešiť aj na sprievodné aktivity so zaujímavými hosťami: Valom a Maťom z obľúbeného God Bless Podcastu či zástupcami Konzervatívneho denníka Postoj v debate s riaditeľom festivalu Jánom Holubčíkom SDB.

Vstupenky na Festival Lumen sú dostupné už teraz na webe festivallumen.sk/listky. Okrem špeciálnej zľavy 5+1, kde pri spoločnej objednávke môžu skupiny získať každý šiesty lístok úplne zadarmo, je v ponuke tradične aj možnosť výhodného ubytovania v bezprostrednej blízkosti Radničného nádvoria. Ubytovanie je možné rezervovať taktiež v sekcii Lístky na našej stránke.

Web stránka: https://festivallumen.sk/
Instagram: https://www.instagram.com/festivallumen/

Advertisement Detailed Rounded Lineal icon

Sponzorovaný obsah